Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Produkował papierosy. Naraził skarb państwa na straty sięgające prawie 100 tys. złotych

Data publikacji 22.05.2019

Prawie 130 kg suszu tytoniowego oraz 30 kg gotowej już krajanki zabezpieczyli parczewscy kryminalni na posesji mieszkańca gminy Parczew. Oprócz przygotowanej substancji do wyrobu papierosów policjanci zabezpieczyli także ponad 300 sztuk „wyprodukowanych” już papierosów. Właściciel posesji 69-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mundurowi oszacowali, że naraził on skarb państwa na straty sięgające prawie 100 tys. złotych.

Wczoraj parczewscy kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Parczew. Jak wynikało z ustaleń mundurowych, właściciel posesji mógł posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Okazało się że 69-latek domowym sposobem produkował papierosy. W pomieszczeniach gospodarczych policjanci ujawnili blisko 130 kg suszu tytoniowego oraz 30 kg gotowej już krajanki. Oprócz tych substancji w kartonowych pudełkach znajdowało się ponad 300 szt. „wyprodukowanych” już papierosów. Oszacowano, że z tytułu podatku akcyzowego oraz podatku VAT naraził on skarb państwa na straty sięgające prawie 100 tys. złotych. Policjanci ustalają ile nielegalnych papierosów trafiło na rynek.

Mieszkaniec gminy Parczew został zatrzymany i trafił na komendę. Dzisiaj usłyszy zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

 

  • kartony z tytoniem
  • tytoń
  • kartony z tytoniem i papierosy
Powrót na górę strony