Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował farmaceutykami i dopalaczami na portalu internetowym

Data publikacji 22.05.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej w Łodzi zatrzymali 26-latka, który na portalach internetowych sprzedawał farmaceutyki, sterydy anaboliczne i dopalacze. Handel na dużą skalę został wykryty po żmudnej pracy policjantów operacyjnych. Teraz mężczyzna czeka na postawienie zarzutów w policyjnym areszcie.

21 maja 2019 roku policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją  realizując własne ustalenia pojawili się w jednym z mieszkań przy ulicy Srebrzyńskiej. Według posiadanych informacji, miało tam dochodzić do sprzedaży niedozwolonych substancji. Jak wcześniej ustalili kryminalni, środki te były wystawiane do sprzedaży na jednym z portali internetowych. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali 26-latka. Okazało się, że to były pracownik sklepu z odżywkami dla kulturystów. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania stróże prawa zabezpieczyli 17800 tabletek farmaceutyków, sterydów i hormonów. Ponadto mundurowi znaleźli dodatkowo 70 gramów dopalaczy oraz ponad 50000 złotych. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany rozprowadzał farmaceutyki na bardzo dużą skalę.

Teraz 26-latek czeka na przedstawienie zarzutów w policyjnym areszcie. Za ten proceder grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

 

  • Na zdjęciu widać policjanta w żółtej kamizelce z napisem Policja. Funkcjonariusz jest odwrócony tyłem do aparatu , pochyla się nad rozłożonymi na podłodze, zabezpieczonymi środkami farmaceutycznymi , po lewej stronie policjanta bezpośrednio na podłodze i w pudełku papierowym ułożone są banknoty o różnym nominale. W foliowej dużej , przeźroczystej torebce widać kilkadziesiąt pudełek na leki , obok stoi biała reklamówka  z zielonym nadrukiem
  • na podłodze ułożone są listki i pudełka plastikowe oraz papierowe z zawartością różnokolorowych tabletek. Część zapakowana jest w przeźroczyste torebki foliowe z zapięciem strunowym
  • Na stole znajdują się białe tabletki w pojemniku szklanym , pozostała część jest rozsypana na blacie i w torebce foliowej.
Powrót na górę strony