Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listami gończymi próbował wręczyć łapówkę

Data publikacji 28.04.2006

Policjanci z sekcji wywiadowczej zatrzymali 19-latka poszukiwanego listami gończymi oraz jego 23-letnią znajomą, która usiłowała przekupić policjantów, proponując kwotę 4.000 złotych w zamian za uwolnienie przestępcy.

Wczoraj około 17.30 na ulicy Siarczanej wywiadowcy zatrzymali do kontroli fiata punto. Kierowca i pasażerka posiadali przy sobie dokumenty, natomiast jeden z pasażerów ich nie miał. Podał dane personalne, które u policjantów wzbudziły podejrzenia. Postanowili sprawdzić adres zamieszkania, jaki podawał. Pojechali z nim najpierw na ulicę Sokolą a kiedy okazało się, że nikt taki tam nie mieszka 19-latek nie widząc innego rozwiązania podał prawdziwe dane.

Wiedząc, że jest poszukiwany w związku z bogatą przeszłością kryminalną listami gończym, m.in. za włamania zaproponował policjantom 10.000 złotych łapówki. Funkcjonariusze dalej wykonywali swoje czynności. Po ostatecznym potwierdzeniu danych w miejscu jego zamieszkania do radiowozu podeszła 23-letnia kobieta, która wcześniej jechała z poszukiwanym fiatem punto i zaoferowała 4.000 złotych w zamian za uwolnienie jej znajomego. 2.000 mieli otrzymać od razu natomiast drugą ratę po opuszczeniu przez 19-latka radiowozu.

Teraz nie tylko on, ale i jego znajoma trafią przed oblicze sądu. Zabezpieczono oferowane 4.000 złotych. Za udzielenie lub obietnice udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.
Powrót na górę strony