Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne uderzenie w narkobiznes

Data publikacji 23.05.2019

Wspólne działania śląskich i małopolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch osób, które trudniły się uprawą konopi indyjskiej. Na jednej posesji w gminie Klucze ujawniono plantację i zabezpieczono narkotyki o czarnorynkowej wartości około 40 tys. złotych. Do sprawy zatrzymano 34-letniego mężczyznę i 32-letnią kobietę. Oboje usłyszeli zarzuty m.in. uprawy konopi indyjskich.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komisariatu Policji w Kluczach ustalili, że w gminie Klucze pewna para prowadzi domową plantację konopi indyjskiej. We wtorek tj. 21 maja 2019 roku policjanci przystąpili do weryfikacji tych operacyjnych ustaleń. Kryminalni wkroczyli na teren posesji użytkowanej przez 32-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę – mieszkańców województwa śląskiego. Podczas przeszukania domu jednorodzinnego, w którym znajdowały się dwa pomieszczenia wyposażone w specjalistyczny sprzęt służący do uprawy roślin m.in. lampy grzewcze, wentylatory, wiatraki policjanci znaleźli i zabezpieczyli 97 krzaków konopi indyjskiej, uprawianych w doniczkach. Wartość czarnorynkową zabezpieczonych roślin oszacowano na około 40 000 złotych. W mieszkaniu policjanci ujawnili także nielegalny pobór prądu-instalacja elektryczna doprowadzała prąd z pominięciem licznika.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie postawiono zarzut uprawy konopi indyjskiej. Kobieta również usłyszała zarzuty uprawy konopi, ale także kradzieży energii elektrycznej.

22 maja 2019 roku Prokuratura Rejonowa w Olkuszu wobec podejrzanych zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego, a także zakazu opuszczania kraju.

(Źródło: KWP w Krakowie)

Powrót na górę strony