Oszust podający się za pracownika wodociągów próbował wyłudzić pieniądze - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust podający się za pracownika wodociągów próbował wyłudzić pieniądze

Data publikacji 23.05.2019

Wciąż można usłyszeć o różnych metodach działania oszustów. Znane są nam oszustwa metodą na wnuczka, na policjanta, prokuratora, na hydraulika, pracownika wodociągów, gazowni czy domokrążcę. We wszystkich tych przypadkach motyw sprawców jest ten sam – chęć szybkiego zdobycia pieniędzy i wzbogacenia się. Na szczęście coraz więcej jest osób, które są świadome zagrożenia i potrafią właściwie reagować w takich sytuacjach.

Czujnością i zdrowym rozsądkiem wykazał się mieszkaniec Wolbromia, do którego pod koniec ubiegłego tygodnia, 16.05.br.,  zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika wodociągów. Oszust przedstawił się jako Muszyński i twierdził, że nie zostały uregulowane należności  za wodę. Mężczyzna chciał podać numer rachunku bankowego, na który należy wpłacić rzekome zaległości. Wolbromianin wykazał się czujnością. Przerwał rozmowę, a następnie skontaktował się z zakładem wodociągów i przekazał informacje o zajściu. Tym razem do oszustwa nie doszło.

Ponownie apelujemy o czujność i rozwagę!

Pamiętajmy, że oszuści ogarnięci chęcią szybkiego i łatwego wzbogacenia się,  nie cofną się przed żadnym sposobem zdobycia pieniędzy. Bardzo często wykorzystują łatwowierność osób. Kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania. Nie przelewajmy pieniędzy, ani nie przekazujmy ich obcym, jak również nie wpuszczajmy do domu nieznajomych osób.

Jeśli ktoś próbuje nas oszukać, należy koniecznie przekazać taką informację do odpowiedniej instytucji. Sprawdzajmy, czy osoby podające się za pracowników różnych instytucji: wodociągów, spółdzielni itp. naprawdę nimi są.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy powiadomić Policję.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja