Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna kontrabanda przechwycona przez policjantów

Data publikacji 24.05.2019

Ponad 11 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach u 56-letniego mężczyzny. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach sprawdzili posiadane informacje na temat dużej ilości papierosów oraz tytoniu, które miał posiadać jeden z mieszkańców miasta. Wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie ujawnili, w garażu wynajmowanym przez 56-letniego mieszkańca Siedlec, ponad 11 tys. paczek papierosów bez znaków polskiej akcyzy skarbowej oraz ponad 44 tys.sztuk papierosów o łącznej wartości ponad 300 tys. zł.

Ponadto mężczyzna posiadał 71,65 kg tytoniu bez znaków polskiej akcyzy skarbowej. Straty skarbu państwa oszacowano na prawie 400 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty z kodeksu karno-skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna i do 3 lat więzienia.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony