Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 28.04.2006

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przeładowywali z tira do mercedesa 3.500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych o wartości 17.500 złotych.

Wczoraj wieczorem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zauważyli na parkingu za stacją paliw przy ul. Mełgiewskiej dwa zaparkowane pojazdy – ciężarowego MAN-a i osobowego Mercedesa. Ich uwagę przykuło to, że dwóch mężczyzn z naczepy tira wyładowuje niebieskie worki foliowe i chce je umieścić w mercedesie. Postanowili sprawdzić ich zawartość.

Funkcjonariusze znaleźli siedem worków – dwa już przygotowane do załadowania do mercedesa i pięć kolejnych w tylnej części naczepy ciężarówki. Zawartość wszystkich była taka sama – papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie zabezpieczono 3.500 paczek papierosów o wartości 17.500 zł, a także środki pieniężne w wysokości 6.470 zł. Zabezpieczony został również do dalszych czynności pojazd marki MAN o wartości ok. 150.000 zł.

Obydwaj mężczyźni, 51-letni Roman Cz. i 46-letni Zenon C. zostali zatrzymani. Za wprowadzanie do obrotu gospodarczego sprowadzonych w sposób nielegalny na polski obszar celny wyrobów tytoniowych bez wymaganych oznaczeń akcyzowych grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony