Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Właściciel szkoły jazdy zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 24.05.2019

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją KWP zs. w Radomiu zatrzymali 71-letniego właściciela szkoły jazdy, który powołując się na rzekome znajomości w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego obiecywał zdanie egzaminu na prawo jazdy. Mężczyzna działał w ten sposób przez co najmniej dwa lata. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu śledztwo w tej sprawie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Radom-Zachód w Radomiu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 71-letni właściciel jednej z radomskich szkół jazdy, a zarazem instruktor, wielokrotnie powoływał się na wpływy w jednym z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, wywołując u osób ubiegających się o prawo jazdy przekonanie pozytywnego zakończenia kursu w zamian za łapówkę. Mężczyzna działał w ten sposób przez dwa lata. Od ośmiu osób miał w ten sposób wyłudzić 11 tysięcy złotych. 71-latek został tymczasowo aresztowany. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. Tyle samo grozi jednej z osób, która prosiła o załatwienie egzaminu, a później składała fałszywe zeznania.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z Wydziału dw. z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu nie wykluczają dalszych zatrzymań. Jednocześnie przypominają, że w myśl obowiązującego prawa (art. 229 § 6 kk) nie podlega karze sprawca przekupstwa i płatnej protekcji, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten się o nim dowiedział.

Zespół Prasowy KWP/RJ

 

Powrót na górę strony
Polska Policja