Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Woreczek z „białym proszkiem” znaleziony u 5-latka w przedszkolu. Policjanci zatrzymali ojca dziecka

Data publikacji 27.05.2019

Policjanci Oławy zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Jelcz-Laskowice, podejrzanego o posiadanie amfetaminy i marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego w domu blisko 160 porcji środków odurzających. Sprawa rozpoczęła się, gdy w przedszkolu u 5-letniego chłopca znaleziony został woreczek z „białym proszkiem”. Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny dozór policyjny. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3

Dyżurny oławskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od dyrektora przedszkola w gminie Jelcz-Laskowice o tym, że u 5-latka znaleziony został „woreczek foliowy z białym proszkiem”. Policjanci wysłani na miejsce zgłoszenia sprawdzili substancję i potwierdzili, że faktycznie w woreczku znajdowała się śladowa ilość amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ujawnioną substancję.

W trakcie dalszych czynności  funkcjonariusze ustalili, ze chłopiec najprawdopodobniej przyniósł woreczek z domu. Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji przeszukali mieszkanie rodziców chłopca i znaleźli w nim prawie 100 porcji amfetaminy oraz 60 porcji marihuany. 28-letni ojciec dziecka przyznał się, że środki odurzające należą do niego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego 28-latka. Prokuratura Rejonowa w Oławie przychyliła się do wniosku policji i zastosowała wobec mężczyzny środek  w postaci dozoru.

Aktualnie policjanci sprawdzają czy podejrzany nie zajmował się handlem narkotykami. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności  do lat 3.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony