Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bytowski policjant otrzymał Odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Na co dzień pracuje w ogniwie patrolowym bytowskiej komendy i jest przewodnikiem psa. Koledzy znają go jako zapalonego piłkarza, zawsze uśmiechniętego, życzliwego i gotowego nieść pomoc, a dzieci ze szkół i przedszkoli z pokazów jakie przygotowuje ze swoim psem. Mł. asp. Michał Gwiździel, bo o nim mowa, daje innym jeszcze coś. To co najcenniejszego może dać człowiek drugiemu człowiekowi, cząstkę siebie, krew. Michał mimo młodego wieku oddał już około 35 litrów krwi. Ostatnio za swoje poświecenie został uhonorowany odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

Mł. asp. Michał Gwiździel w policji pracuje już ponad 14 lat. Swoją przygodę z mundurem zaczynał w Warszawie. Później przeniósł się do Bytowa, gdzie od kilkunastu lat pracuje w ogniwie patrolowym. Od paru lat jest też przewodnikiem psa patrolowo – tropiącego. Jak mówi praca ta jest jego pasją. Lubi pracę na ulicy i kontakt z ludźmi. Dzieci praktycznie z całego powiatu bytowskiego znają go z pokazów jakie przygotowuje dla nich ze swoim psem. Jego owczarek niemiecki zawsze wykazuje się dużym posłuszeństwem i doskonale wykonuje każde polecenie. Koledzy znają Michała jako zapalonego piłkarza, zawsze uśmiechniętego, życzliwego i gotowego nieść pomoc.

Oprócz pomocy, którą niesie ludziom w trakcie służby, daje jeszcze to co człowiek może dać najcenniejszego drugiemu człowiekowi – cząstkę siebie, krew. Michał honorowym dawcą krwi jest już od około 18 lat. W tym czasie oddał około 35 litrów krwi. Zarejestrowany jest także w bazie dawców szpiku.

Za swoje zasługi mł.asp. Michał Gwiździel niedawno uhonorowany został przez ministra zdrowia odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Odznaka ta jest nadawana od 2005 honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Mogą ją otrzymać osoby, które m.in. oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

  • Policjant prezentuje odznakę "Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu"
  • Policjant z komunikatu z psem na festynie
  • Policjant z komunikatu z psem w trakcie ćwiczeń
  • Policjant pokazuje dziecku psa służbowego
Powrót na górę strony
Polska Policja