Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za znieważenie na tle narodowościowym obywateli Indii

Policjanci z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o znieważenie na tle narodowościowym dwóch obywateli Indii, do którego doszło czwartego lutego tego roku. Mieszkańcy Gdańska w wieku 31 i 37 lat zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Cały czas trwają poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie. Najprawdopodobniej jeszcze dziś zatrzymani usłyszą zarzuty.Za znieważenie na tle narodowościowym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem prokuratury od lutego tego roku pracowali nad sprawą publicznego znieważenia na tle narodowościowym dwóch obywateli Indii. Sprawcy poniżali pokrzywdzonych podczas jazdy autobusem. Publicznie znieważali ich na tle narodowościowym, kierując do nich słowa o treściach rasistowskich. Jeden ze sprawców naruszył ponadto ich nietykalność cielesną, uderzając mężczyzn ręką w plecy.

Funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oprócz weryfikacji policyjnych baz danych i rozmów ze świadkami zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu. Pomimo wielu typowań potencjalnych sprawców tego przestępstwa, policjanci zdecydowali o publikacji wizerunku tych mężczyzn w mediach. Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez policjantów Gdańska.

Do zatrzymania pierwszego z mężczyzn doszło wczoraj po południu. 31-latek został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu na Śródmieściu i został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Drugi mężczyzna 37-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców wczoraj około godziny 18.00 przy ul. Długiej. Do oficera dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Gdańska, który powiedział mu, że widzi poszukiwanego przez policjantów mężczyznę, którego wizerunek został opublikowany w lokalnych mediach.

Zatrzymani trafili do policyjnej celi. Najprawdopodobniej jeszcze dziś mężczyźni usłyszą zarzuty.

Cały czas trwają poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie. Jego tożsamość jest znana policjantom, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu.Powrót na górę strony