Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Filmy i perfumy, których nie było

Data publikacji 28.04.2006

Policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwie osoby, które oszukały kilkaset osób. 26 kwietnia br. na parkingu pod jednym z wrocławskich centrów handlowych funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę oferującego do sprzedaży filmy na CD. Na parkingu mężczyzna znajdował osoby zainteresowane kupnem filmów, a następnie mając potencjalnego kupca szedł do sklepu i zakupywał czyste płyty CD i marker do pisania. Następnie na zakupione płyty CD nanosił tytuły żądanych przez klientów filmów .

Jak ustalili policjanci 19-letni mieszkaniec Wrocławia w swoje "ofercie handlowej" posiadał filmy, które sprzedawał po 10 złotych za sztukę. W ten sposób oszukanych zostało około 100 osób na kwotę około 1000 złotych. 

27 kwietnia br. policjanci zatrzymali 18-letnią mieszkankę Wrocławia, która poprzez Internet oferowała do sprzedaży fikcyjne towary. Najpierw kobieta na jednym z portali internetowych zamieściła ogłoszenie oferując pracę przy roznoszeniu ulotek. Osoby zainteresowane pracą po skontaktowaniu się z 18-latką, przekazywały jej formularze z danymi osobowymi oraz kserokopie dowodów osobistych. Kobieta posiadając takie kserokopie dokumentów zakładała następnie konta bankowe. Na podstawie tak założonych kont kobieta mogła rozpocząć swój przestępczy proceder – oferując do sprzedaży poprzez Internet fikcyjne towary w postaci perfum. W ten sposób kobieta oszukała ponad 120 osób, na kwotę nie mniejszą niż 7.000 złotych.

Zatrzymanym osobom za dokonanie oszustw grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Policja prosi o kontakt poszkodowanych pod wrocławskim numerem telefonu: 340 32 15.

Powrót na górę strony