Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uwolnili 10-miesięczne dziecko zatrzaśnięte w aucie

Data publikacji 30.05.2019

Dziesięciomiesięczne dziecko wraz z kluczykami od pojazdu zostało zatrzaśnięte w aucie. Na pomoc wezwano policje. Patrol na prośbę matki wybił szybę w pojeździe i uwolnił maluszka. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów dziecku nic się nie stało.

Policjanci w codziennej pracy spotykają się z różnymi sytuacjami. W zdecydowanej większości interwencje dotyczą czynów zabronionych, czyli reagowania na zaistniałe wykroczenia lub przestępstwa. Jednakże scenariusze do interwencji, na które jadą, pisze życie. W poniedziałek (27 maja) policjanci zostali wezwani pod jedno z przedszkoli na terenie Świebodzina. Przy pojeździe oczekiwała zdenerwowana kobieta, która oświadczyła, iż w jej pojeździe zatrzaśnięte jest jej 10-miesięczne dziecko, a kluczyki zostały wewnątrz auta. W przypadku tak małego dziecka o nieszczęśliwy wypadek, jak chociażby zakrztuszenie się nie jest trudno, więc należało pilnie działać. Na prośbę matki funkcjonariusze wybili jedną z bocznych szyb w pojeździe i otworzyli pojazd. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych dziecku nic się nie stało.

Zbliża się sezon letni a wraz z nim wysokie temperatury. Pamiętajmy, aby uważać na takie sytuacje, ponieważ wewnątrz pojazdu temperatura szybko rośnie i może to być w szczególności dla małych dzieci bardzo niebezpieczne. W takich sytuacjach można wezwać pomoc lub samemu wybić szybę, aby ratować życie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony