Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Łodygowicach powstaje nowy komisariat

Data publikacji 30.05.2019

W Łodygowicach przy ul. Żywieckiej powstaje nowy komisariat policji. Nowoczesny obiekt, mający służyć Policji, mieszkańcom Gmin Łodygowice i Lipowa, jak również licznie odwiedzającym te miejscowości turystom, budowany jest na gruncie przekazanym przez władze Gminy Łodygowice. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Prace idą pełną parą i już jesienią tego roku stróże prawa z Łodygowic będą w nim mogli przyjąć pierwszych interesantów.

W Łodygowicach przy jednej z głównych ulicy trwa budowa nowego komisariatu policji. Już jesienią tego roku przeniosą się tutaj policjanci, którzy dziś pracują w ciasnym i wysłużonym budynku. Nowy komisariat budowany jest od podstaw zgodnie z nowymi standardami Policji. W ramach inwestycji powstaje m.in. dyżurka, pokoje biurowe, pomieszczenia gospodarcze, magazyny i garaże oraz miejsca parkingowe.

14 maja 2018 roku nastąpiło uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby. Prace budowlane trwają cały czas. Wykonano już zadaszenie oraz elewację. Aktualnie trwają prace instalacyjne wewnątrz budynku, a także przygotowaniu placu, chodników i parkingu przylegającego do budynku.

Nowy komisariat budowany jest na gruncie przekazanym przez władze Gminy Łodygowice. Inwestorem jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Projektantem budynku jest Firma Projektowa „AAG – An Archi Group” z Gliwic, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Adamex KP” z Bielska-Białej. Umowę na budowę komisariatu podpisano w grudniu 2017 roku. Zgodnie z nią inwestycja ma być ukończona jesienią tego roku.

(KWP w Katowicach/wsz)

  • zdjęcie z rusztowanie przy budynku, w tle garaż
  • pracownicy w trakcie kładzenia kostki
  • fragment łazienki z położonymi płytkami
  • korytarz w czasie budowy
  • jedno z pomieszczeń w czasie budowy
  • kolejne pomieszczenie
  • fragment pomieszczenia i korytarza
  • ściana budynku z zewnątrz z oknami
  • ściana budynku wraz z rusztowaniem

Film W Łodygowicach powstaje nowy komisariat

Opis filmu: W Łodygowicach powstaje nowy komisariat

Pobierz plik W Łodygowicach powstaje nowy komisariat (format mp4 - rozmiar 6.43 MB)

Powrót na górę strony