Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ku przestrodze!

Pomimo licznych apeli, aby na drodze kierować się wyobraźnią, rozsądkiem, a przede wszystkim dbałością o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale także innych osób nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.

W minione czwartkowe popołudnie,  na jednym ze skrzyżowań  we Włoszczowie 51 - letni kierujący poruszając się  pojazdem marki Fiat, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej prawidłowo 24-latce kierującej peugeotem. W wyniku tego, doszło do zderzenia się aut i wywrócenia się włoskiego samochodu. Na szczęście mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, skutkującego stworzeniem bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, stosować się do oznakowania, a w przypadku jego braku, ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo- także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę! Pozwólmy dojechać bezpiecznie do celu sobie i innym użytkownikom dróg!

Opr. MJ

Źródło: KPP we Włoszczowie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.92 MB)

Powrót na górę strony