Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu jadąc na festyn odnaleźli 3-latkę

Data publikacji 03.06.2019

Dwa weekendy, dwa festyny, odnaleziona dwójka dzieci — to efekt działań policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Tym razem mundurowi odnaleźli 3-latkę zanim rodzice zorientowali się, że dziewczynka zaginęła.

W ubiegłą niedzielę policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zabezpieczali Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbywał się w Radomiu. Czuwali nad bezpieczeństwem widzów i artystów. W czasie jego trwania, w ciągu kilkunastu minut, odleźli zaginioną 9-latkę.

Tym razem sytuacja była trochę inna, ale także zakończyła się szczęśliwie. W czasie festynu rodzinnego, który odbywał się w Nowym Mieście nad Pilicą, mieli pokazać widzom techniki i taktyki interwencji. Jadąc w stronę powiatu grójeckiego, w Milejowicach ich uwagę przykuło dziecko, które spacerowało samotnie, bez opieki rodziców. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowozy i podeszli do dziewczynki, która prowadziła przed sobą wózek dla lalek. 3-latka od razu uśmiechnęła się na widok policjantów. Przedstawiał, jednak nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka.

Policjanci od razu skontaktowali się z operatorem numeru 112 oraz dyżurnym radomskiej komendy informując, że zaopiekowali się dzieckiem i zaczęli poszukiwania rodziców. Wchodzili na każdą posesję w Milejowicach. Po rozmowach z mieszkańcami ustalili adres dziecka i przekazali dziewczynkę matce. Jak się okazało, dziecko pozostało pod opieką dziadka, który nie zauważył, jak 3-latka wyszła na dwór i przeszła ok. 700 metrów, po czym się zgubiła.

Po akcji policjanci wyruszyli w dalszą drogę, gdzie w czasie festynu ich pokaz został przyjęty ogromnymi brawami...

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony