Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 200 tysięcy złotych

Data publikacji 03.06.2019

Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że powołując się na znajomości wyłudził od firm oraz osób prywatnych ponad 200 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty płatnej protekcji oraz oszustwa w warunkach powrotu do przestępstwa. W piątek sąd rejonowy zastosował wobec 45-latka trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku w ubiegłą środę (29 maja 2019 roku) zatrzymali 45-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zamieszkania, podejrzanego o przestępstwa korupcyjne. Jak wynika z ustaleń policjantów, zatrzymany mężczyzna od ubiegłego roku powołując się na swoje znajomości i wpływy w jednej z instytucji państwowych, pod pozorem pośrednictwa w procedurze przetargowej oraz przy wynajmowaniu mieszkań, z możliwością ich późniejszego wykupu, wyłudził od osób prywatnych oraz firm ponad 200 tysięcy złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie  zarzuty płatnej protekcji i oszustwa.

Z uwagi na to, że 45-latek działał w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, sąd może wymierzyć jemu karę  nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Malborku zastosował wobec mężczyzny środek areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Powrót na górę strony