Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci reanimowali mężczyznę, który próbował targnąć się na życie

Data publikacji 04.06.2019

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Pruszcza i Bukowca (pow. świecki) oraz ratowników medycznych, 62-latek, który usiłował odebrać sobie życie żyje. Desperat, który po wspólnej akcji reanimacyjnej odzyskał oddech trafił pod opiekę lekarzy.

W sobotę (2.06.19) przed 7.00 na stanowisko dowodzenia komendy w Świeciu zadzwoniła kobieta z informacją, że pewien mężczyzna próbował odebrać sobie życie. Gdy policjanci przyjechali na miejsce zastali tam zgłaszającą, która zdążyła odciąć sznurek i załogę karetki pogotowia reanimującą desperata. Policjanci przejęli czynności resuscytacyjne, a ratownicy w tym czasie mogli zacząć podawać odpowiednie leki.  

Sierż. sztab. Krystian Marczak oraz sierż. szt. Robert Nieżurawski po kilku minutach ciągłej reanimacji, wspólnie z ratownikami, przywrócili tętno, bicie serca, a w rezultacie samodzielny oddech 62-latka. Niedoszły samobójca trafił ostatecznie do szpitala. 

Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji oraz zintegrowanym działaniom służb mężczyzna, który usiłował targnąć się na własne życie, żyje. 

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć samemu sobie, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony