Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który telefonicznie poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w zakładzie karnym

Data publikacji 05.06.2019

41-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany przez policjantów za powiadomienie blisko dwa tygodnie temu Komendy Powiatowej Policji w Wołowie o planowanym zdetonowaniu bomby w tamtejszym zakładzie karnym. Za popełniony czyn mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz wysoka nawiązka na rzecz Skarbu Państwa w kwocie nie mniejszej niż 10 tys. zł.

Prowadzący sprawę wołowscy funkcjonariusze ustalili, że sprawcą incydentu może być mieszkaniec Wałbrzycha, dlatego poprosili tamtejszych policjantów o pomoc w namierzeniu przestępcy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę w miejscu zamieszkania. Policjanci zabezpieczyli także telefon komórkowy, który służył do popełnienia przestępstwa.

Teraz 41-latek odpowie za telefoniczne poinformowanie wołowskiej komendy o podłożeniu 24 maja br. ładunku wybuchowego w zakładzie karnym w tym mieście.

Sprawca wywołał tym samym niepotrzebną interwencję służb ratowniczych oraz zakłócił pracę wielu instytucji, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. W trakcie dalszych czynności procesowych przeprowadzonych przez miejscowych funkcjonariuszy mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony