Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Urzędnik z Jaworzna usłyszał zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją katowickiej komendy wojewódzkiej zatrzymali byłego kierownika jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Zatrzymanie związane jest ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem prokuratury Okręgowej w Katowicach m.in. w sprawie mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Mężczyzna usłyszał łącznie 19 zarzutów związanych z łapownictwem. Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. złotych. Został również objęty policyjnym dozorem.

Mundurowi z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie m.in. mającego miejsce w latach 2009-2011 przyjęcia korzyści majątkowych przez osobę pełniącą funkcję publiczną w zamian za uzależnienie wykonania czynności służbowych. Kierownik jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie miał uzależniać zlecenie wykonania usługi na rzecz określonego podmiotu od otrzymanych korzyści majątkowych. W toku śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach policjanci zatrzymali mężczyznę oraz dokonali przeszukania w miejscu jego zamieszkania. 

Byłemu Kierownikowi jednego z Referatów Urzędu Miejskiego w Jaworznie przedstawiono łącznie 19 zarzutów o charakterze korupcyjnym i przesłuchano go w charakterze podejrzanego. Łączna wartość korzyści majątkowych przyjętych przez podejrzanego to około 30 tys. złotych. 

Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 20 tys. złotych. Został on również objęty policyjnym dozorem.

Powrót na górę strony