Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów ze szkół podstawowych

Data publikacji 07.06.2019

W dniach 4-6 czerwca 2019 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Do walki o tytuł mistrzów stanęło 17 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe w dwóch grupach wiekowych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie.

Każdego roku kolejna edycja turnieju kończy się finałem ogólnopolskim. Od wielu lat impreza ta cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i wychowawców. Bardzo duży wkład w jej organizację ma Policja, która pomaga szkołom przygotować dzieci do zawodów, sędziuje w konkurencjach, a poszczególni policjanci pełnią rolę opiekunów niektórych drużyn.

Tegoroczny finał odbył się w województwie małopolskim. Cześć konkurencji, między innymi jazdę rowerem po torze sprawnościowym organizatorzy przeprowadzili w Kopalni Soli w Bochni, 250 metrów pod ziemią. Wydobycie soli w okolicach Bochni to historia sięgająca 3,5 tyś lat p.n.e. Aktualnie kopalnia została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Zawodnicy mieli okazję zwiedzenie tego niezwykłego miejsca.

Natomiast konkurencja - jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego została rozegrana w Mikluszowicach.  Podczas turnieju uczestnicy rozwiązywali również testy z przepisów ruchu drogowego oraz przystąpili do konkurencji udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszyscy uczniowie, którzy znaleźli się w finale turnieju prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy, ich umiejętności oceniali sędziowie, których pracę nadzorował Sędzia Główny Turnieju podkom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W klasyfikacji I grupy wiekowej (10-12 lat) zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej (woj. podkarpackie), natomiast w drugiej grupie wiekowej (pozostali uczniowie) Szkoła Podstawowa we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie). Poniżej zamieszczamy pełne wyniki klasyfikacji drużynowej i indywidualnej.

Turnieje rowerowe dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi bawiąc się zdobywają wiedzę, która procentuje w dorosłym życiu.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

BRD KGP/mś

  • logotyp turnieju przedstawiający smoka wawelskiego
  • odprawa drużyn turnieju z organizatorami
  • odprawa drużyn przystępujący do turnieju z organizatorami
  • dzieci w kopalni soli w Bochni podczas przejazdu rowerem
  • rzeźby z soli
  • gala finałowa kończąca turniej brd
  • gala finałowa kończąca turniej brd
  • gala finałowa kończąca turniej brd
  • zawodnicy (dzieci) rozmawiają z policjantem - sędzią głównym turnieju w kopalni soli
  • dzieci spacerują w kopalni soli

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony