Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy „Łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 08.06.2019

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Funkcjonariusze podczas działań byli wspierani przez dolnośląskich kontrterrorystów. Zatrzymany był też poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym w związku z wyrokiem 5,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przy wsparciu dolnośląskich kontrterrorystów namierzyli i zatrzymali 43-letniego mieszkańca Strzelec Opolskich, poszukiwanego do sprawy usiłowania zabójstwa. Do zatrzymania mężczyzny doszło wczoraj na terenie Legnicy w późnych godzinach popołudniowych. Dolnośląscy policyjni „Łowcy głów” wiedząc, że poszukiwany może tam przebywać, natychmiast podjęli działania. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony. Podczas jego przeszukania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka dokumentów z danymi innych osób i jego wizerunkiem. Ponadto ujawnili też środki odurzające, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

43-latek był poszukiwany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa, zdarzenia, do którego doszło w kwietniu br. na terenie Raciborzu. Ponadto był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym, w związku z karą pozbawienia wolności w wymierzy 5,5 roku za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymany 43-letni mężczyzna trafił obecnie do policyjnego aresztu. Za usiłowanie zabójstwa może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /ar)

Opis filmu: Film przedstawia prowadzenie zatrzymanego, sprawdzenie samochodu oraz narkotyki zabezpieczone w lodówce.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 32.35 MB)

Powrót na górę strony