Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby dzielnicowy z Ostrołęki odnalazł zaginioną seniorkę

Data publikacji 10.06.2019

Dzielnicowy z Ostrołęki asp. Mariusz Brym po raz kolejny pokazał, że policjantem się jest przez całą dobę. Policjant w czasie wolnym od służby odnalazł zaginioną 77-letnią mieszkankę powiatu ostrołęckiego, która była poszukiwana przez policjantów, strażaków oraz wolontariuszy z grupy ratowniczej „Nadzieja". Seniorka została odnaleziona w lesie blisko 10 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania, już na terenie powiatu makowskiego.

W sobotę w godzinach wieczornych na stanowisko kierowania ostrołęckich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące zaginięcia kobiety. Według zgłaszających 77-letnia kobieta około godziny 10 wyszła z domu znajdującego się na terenie gm. Olszewo - Borki. Zaniepokojeni członkowie rodziny przekazali także, że kobieta ma problemy zdrowotne i ze względu na swój stan zdrowia mogła stracić orientację w terenie.

Natychmiast po przyjęciu zgłoszenia w poszukiwania włączyli się policjanci z Ostrołęki, strażacy oraz wolontariusze z grupy ratowniczej „Nadzieja”, którzy krok po kroku przeczesywali okoliczne lasy. Wielu z nich zostało także po służbie, aby dalej uczestniczyć w poszukiwaniu zaginionej.

Informacja została także przekazana wszystkim policyjnym patrolom na terenie miasta, powiatu, ale także policjantom, którzy w tym czasie mieli wolne.

Spostrzegawczość dzielnicowego z ostrołęckiego rewiru pozwoliła na odnalezienie zaginionej kobiety w lesie na terenie powiatu makowskiego w rejonie miejscowości Młynarze. Seniorka była wyczerpana i zdezorientowana nie była wstanie sama wrócić do domu. Dzięki czujności policjanta mogła po przebadaniu ją przez załogę karetki pogotowia wrócić bezpiecznie do domu.

Asp. Mariusz Brym w policji służbę pełni od 13 lat, w większości z wydziale prewencji. Od 6 lat jest dzielnicowym osiedla centrum. Swoją postawą udowodnił, że służba policjanta tak naprawdę nigdy się nie kończy.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony