Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

I Mistrzostwa Polski Policji w biegu na 100 km

Data publikacji 10.06.2019

8 czerwca 2019 roku w Pabianicach /woj. łódzkie/ w ramach wydarzenia „Ultrapark weekend” – Supermaraton 100 km – 11. PZLA Mistrzostwa Polski, odbyły się I Mistrzostwa Polski Policji w biegu na 100 km. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wraz z Klubem Sportowym „O co biega” w Pabianicach. Na najwyższym stopniu podium stanęli policjanci z KWP w Łodzi kom. Beata Nienadowska oraz nadkom. Robert Kowalski. Gratulujemy !

Głównym celem zawodów było uczczenie 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej, propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, integracja środowiska policyjnego, a także promowanie zawodu policjanta oraz postaw opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowych tradycji i przywiązaniu do ojczyzny.

Mistrzostwa Polski w Biegu na 100 km ukończyło 52 zawodników a wśród nich także policjanci oraz jedna policjantka. Wystartowali o godzinie 8.00 i już po 10 godzinach zameldował się na mecie jako 14 w kategorii mężczyzn pierwszy policjant - nadkom. Robert Kowalski z KWP w Łodzi. Kom. Beata Nienadowska naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Łodzi, jedyna policjantka, która ukończyła bieg dotarła do mety jako druga wśród funkcjonariuszy po 11 godzinach i 42 minutach. Rywalizowała więc nie tylko sama ze sobą, ale również z pozostałymi funkcjonariuszami mężczyznami. Zaznaczyć należy, iż zajęła 7 miejsce jako kobieta ogółem oraz 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Drugi na podium policyjnym był Tomasz Kotarski z KMP Łódź, a trzeci Marian Zaręba, który reprezentował Warszawę.

Bieg objęty był patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka, a ufundowane Puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw Prewencji mł. insp. Jarosław Rybka. Gratulacje osobiście złożyło także  kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem kondycji zawodników.

Zapraszamy wszystkich gorąco za rok.

 

Patronat Honorowy nad jubileuszowymi obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej  objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbieta Witek.

  • stojące na stole złote puchary
  • 3 biegaczy w strojach sportowych i umundurowany policjant pozują do zdjęcia
  • stojące na stole nagrody : puchary i pamiątkowe statuetki 100-lecia Policji Państwowwej
  • na podium biegaczka , której nagrody wręczają komendanci w mundurach
  • zawodniczy na podium a obok komendanci w mundurach
  • Wszyscy finaliści biegu w sportowych strojach obok podium oraz komendanci w mundurach
  • zawodnicy stoja na trasie biegu tuz przed startem
  • komendant wręcza nagrodę zawodnikowi, który stoi na pierwszym miejscu podium
Powrót na górę strony