Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z królewskim tytułem

Data publikacji 10.06.2019

Swoją przygodę z bronią rozpoczął w wieku 13 lat, kiedy to po raz pierwszy wystartował w zawodach zorganizowanych przez miejscowe bractwo kurkowe i stanął na podium w swej kategorii wiekowej. Wczoraj po raz drugi w życiu sięgnął po tytuł "Króla Kurkowego", który równo 10 lat temu nosił przez rok, jako najmłodszy z polskich braci. Sierż. sztab. Łukasz Rzymanek służy w żorskiej komendzie, a jedną z jego licznych pasji jest pielęgnowanie wielowiekowej tradycji i obyczajów.

Wczoraj na terenie Strzelnicy "Dębina" odbyły się doroczne, uroczyście obchodzone zawody zorganizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach. Jedna z konkurencji tradycyjnie miała na celu wyłonienie Króla Kurkowego, który będzie panował wśród braci przez najbliższy rok.

Zdobywcą tytułu okazał się sierż. sztab. Łukasz Rzymanek, jednocześnie członek żorskiego bractwa, a zarazem policjant wydziału kryminalnego.
Sierż.szt. Rzymanek nie pierwszy raz sięgnął po ów zaszczytny tytuł, bowiem 10 lat temu wpisał się w królewski poczet jako najmłodszy w całej historii król. W tym roku otrzymał również Krzyż Oficerski, nadany przez Kapitułę Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej, za szczególne osiągnięcia w popularyzacji idei bractw kurkowych.

Naszemu Koledze serdecznie gratulujemy.

(KWP w Katowicach /ar)

  • Policjant w uniformie bractwa kurkowego
  • Fragment królewskiego łańcucha
  • Dyplom za wygranie zawodów
Powrót na górę strony