Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamość: Kolejne kolarskie sukcesy policjanta ze Szczebrzeszyna

Data publikacji 11.06.2019

St. sierż. Radosław Wasilewski w organizowanych w Dobczycach wyścigach kolarskich „Majka Days 2019” trzykrotnie stanął na podium zdobywając srebrne medale. Został wicemistrzem w Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w jeździe indywidualnej na czas, jako drugi do mety dojechał również w kwalifikacji Policja w wyścigu ze startu wspólnego w ramach „Majka Days”.

W miniony weekend w Dobczycach k/Krakowa odbyła się kolarska impreza „Majka Days 2019”  wyścigi  szosowe pod patronatem Medalisty Olimpijskiego z Rio de Janeiro - Rafała Majki. Honorowy patronat nad wyścigiem objął Komendant Główny Policji. Głównym celem kolarskich zmagań była popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz integracja służb mundurowych. Kolarze amatorzy na górzystych terenach gminy Dobczyce rywalizowali na trzech dystansach: 30, 45 i 75 km. W zależności od wybranego dystansu musieli pokonać przewyższenia oraz 300 metrową wspinaczkę. W pierwszym dniu wyścigów na dystansie 11 km. odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym – jazda indywidualna na czas.

W kolarskich zmaganiach nie mogło zabraknąć policyjnego pasjonata sportu st. sierż. Radosława Wasilewskiego z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. I po raz kolejny zakończył je sukcesem zajmując miejsca na podium. W jeździe indywidualnej na czas Mistrzostw Polski Policji w Kolarstwie Szosowym w Dobczycach zajął II miejsce. Również II miejsce przypadło policjantowi ze Szczebrzeszyna w kwalifikacji Policja w wyścigu ze startu wspólnego w ramach „Majka Days” na dystansie długości 75 km. Podobnie jak w klasyfikacji zespołowej jako reprezentacja Komendy Głównej Policji w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego zorganizowanego również w ramach weekendowej imprezy.

To nie pierwszy sukces naszego policjanta. W poprzednich latach zdobywał już medale w wyścigach kolarskich o zasięgu ogólnopolskim i światowym. St. sierż. Radosławowi Wasilewskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

D.K-B.

Powrót na górę strony