Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy odnalazł zaginione kobiety, które zgubiły się w lesie podczas burzy

Data publikacji 11.06.2019

Wczoraj policjanci poszukiwali dwóch zaginionych kobiet. 23-latki wieczorem poszły biegać po lesie i zgubiły się. Sytuacja była bardzo poważna, tym bardziej że zdarzenie miało miejsce w czasie potężnej burzy. Już po godzinie od przyjęcia zawiadomienia o zaginięciu, w jednym z pustostanów dzielnicowy mł. asp. Łukasz Orlikowski odnalazł młode kobiety. Kobiety całe i zdrowe zostały przywiezione do ośrodka, w którym wcześniej wypoczywały.

Wczoraj po godz. 21.00 kościerscy mundurowi przyjęli zawiadomienie o zaginięciu dwóch kobiet, które prawdopodobnie zgubiły się w lesie w miejscowości Raduń  w gminie Dziemiany.  Z ustaleń policjantów wynikało, że w godzinach wieczornych dwie 23-latki poszły pobiegać po lesie w pobliżu jednego z ośrodków w Raduniu. Biegaczki zaskoczyła jednak gwałtowna burza. Potężny deszcz i silne wyładowania atmosferyczne spowodowały, że kobiety straciły orientację w terenie. Sytuacja stawała się dramatyczna - przestała działać sieć telefonów komórkowych, a jedynym numerem, z którym mogły się połączyć, było 112. Dzięki temu kobiety wezwały pomoc, nie potrafiły jednak wskazać dokładnego miejsca, gdzie się znajdują ani nie wiedziały jak wrócić do ośrodka.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania 23-latek. Policyjne patrole otrzymały komunikat o zaginięciu. Policjanci sprawdzili wszystkie ścieżki leśne. Funkcjonariusze rozmawiali również z osobami, które mogły napotkać kobiety. Dzielnicowy mł. asp. Łukasz Orlikowski po godz. 22.00 w jednym z pustostanów odnalazł zaginione kobiety.  23-latki całe, zdrowe i bezpieczne wróciły do miejsca swojego wypoczynku.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

Powrót na górę strony