Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze na służbę uchronił zdrowie i życie seniorki potrzebującej pomocy

Data publikacji 11.06.2019

Czasami wystarczy chwila uwagi poświęcona drugiemu człowiekowi, by przyczynić się do ocalenia jego zdrowia, a nawet życia. Przekonał się o tym policjant ze Szczytna, który w drodze na służbę zauważył seniorkę, której zachowania wskazywało na to, że potrzebuje pomocy. Dzięki prawidłowej ocenie sytuacji i reakcji policjanta, kobieta bezpiecznie wrócił pod opiekę bliskich.

W poniedziałek (10.06.2019) rano mł. asp. Radosław Kozłowski jadąc na służbę, zauważył w pobliżu bloku starszą kobietę. Jego uwagę zwrócił fakt, że kobieta ubrana była w samą koszulę nocną, w rękach trzymała buty, a z jej zachowania wynikało, że nie bardzo wie, gdzie się znajduje. Funkcjonariusz postanowił sprawdzić czy nie potrzebuje ona pomocy. Mając na uwadze fakt, że mieszkanka Szczytna nie umiała powiedzieć jak się nazywa ani gdzie mieszka, policjant wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz policję. Na miejscu zespół karetki pogotowia udzielił kobiecie pomocy, natomiast patrol policjantów ustalił jej miejsce zamieszkania.

W rozmowie z synem kobiety ustalono, że z uwagi na stan zdrowia oraz podeszły wiek, wymaga ona stałej opieki.

Dzięki postawie szczycieńskiego policjanta, jego prawidłowej ocenie sytuacji i odpowiednim decyzjom prawdopodobnie udało się uniknąć tragedii.

Każdy z nas w takiej sytuacji może przyczynić się do ocalenia ludzkiego życia. Nie bójmy się interweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że ktoś z naszego otoczenia potrzebuje pomocy zadzwońmy na policję. Informując o takich sytuacjach niejednokrotnie ratujemy życie innym osobom. Pamiętajmy także o tym, że i my kiedyś możemy potrzebować takiej pomocy. Widzisz - reaguj - dzwoń na 997 lub 112.

(aw/tm)

Powrót na górę strony