Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zabezpieczyli ponad 60 kilogramów marihuany o wartości czarnorynkowej 2,5 mln złotych

Data publikacji 12.06.2019

W miniony weekend praca funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, pozwoliła wymierzyć dotkliwy cios w narkobiznes. W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn i zabezpieczono ponad 60 kg marihuany, której czarnorynkową wartość szacuje się na około 2,5 miliona złotych.

Krakowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu w miniony weekend zatrzymali dwóch mężczyzn. Czynności operacyjne doprowadziły ich do jednego z magazynów znajdujących się na terenie krakowskiego Podgórza. Właśnie tam został zatrzymany 42-latek, który w jednym z pomieszczeń magazynu ukrywał 12 kg marihuany. W jego samochodzie znaleziono kolejne 49 kg marihuany. Narkotyki popakowane były w duże paczki zawinięte folią. W trakcie, gdy trwała policyjna akcja, do magazynu przyjechał 46-letni kompan zatrzymanego. Gdy zobaczył policjantów, zaczął uciekać, ale po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany.

Obaj mężczyźni są mieszkańcami Małopolski. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany szacowana jest na około 2,5 miliona złotych.

Sprawcy usłyszeli zarzut z art.56 ust.3 Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii (UoPN), dotyczący wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz z art.62 ust.2 UoPN, dotyczący posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.12 MB)

Powrót na górę strony