Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby, w środku miasta zatrzymał pijanego kierującego

Data publikacji 12.06.2019

Policjantem jest się 24 godziny na dobę, nawet w czasie wolnym od służby. Udowodnił to kolejny funkcjonariusz, st. sierż. Andrzej Sosnowski, policjant z Posterunku Policji w Załuskach, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Zatrzymany przez niego pijany 33-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W poniedziałek po południu, gdy st. sierż. Andrzej Sosnowski, w czasie wolnym od służby jechał na zakupy, jego uwagę zwróciło osobowe renault. Kierujący tym samochodem, jadąc jedną z głównych ulic Płońska, wykonywał dziwne manewry. Nie trzymał wcale prostego toru jazdy, co wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza, że jest on nietrzeźwy. Policjant pojechał za nim. Chwilę później zmusił kierowcę renault do zatrzymania pojazdu w zatoczce autobusowej. Podbiegł do niego i zabrał kluczyki od auta. Mężczyzna był bardzo zaskoczony sytuacją i prosił by go puścił. Nie miał nawet siły utrzymać się na nogach. St. sierż. Sosnowski wezwał na miejsce policjantów z płońskiej komendy.

Badanie 33-latka przeprowadzone przez patrol wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie ma aktualnych badań technicznych i nie jest ubezpieczony.

Wkrótce pijany kierujący odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Może mu grozić za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za brak wymaganego ubezpieczenia wysoka kara grzywny.

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Powrót na górę strony