Chełm: Chełmska policjantka trzykrotnie stanęła na podium

Data publikacji 12.06.2019

Pierwsze miejsce wśród kobiet zajęła mł. asp. Iwona Panas w III Mistrzostwach Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron man`a) i Mistrzostwach IPA. Z kolei trzecie miejsce na podium w swojej kategorii wiekowej wywalczyła rywalizując z blisko 700 osobami. To kolejne wygrane chełmskiej policjantki. Regularne treningi i determinacja w dążeniu do celu pomagają jej w zdobywaniu miejsc na podium.

Triathlon Mietków odbywał się w dniach 08-09.06.2019 roku miejscowości Borzygniew gmina Mietków w woj. dolnośląskim. W ramach tego przedsięwzięcia w dniu 08.06.2019 r.  odbyły się III Mistrzostwa Polski Policji w Triathlonie na dystansie 1/4 IM (iron man`a), gdzie zawodnicy rywalizują zaczynając od pływania na dystansie 950 metrów, następnie  45 kilometrów jazdy rowerem i dalej  10,5 km biegu. Mistrzostwa organizowane były przez Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu  wraz z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów woj. dolnośląskiego i Zarządem IPA Regon Wrocław i objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. W zawodach brało udział blisko 700 zawodników, gdzie sklasyfikowano 35 policjantów.

Jedną z funkcjonariuszek biorących w nim udział była mł. asp. Iwona Panas z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. Policjantka zdobyła mistrzostwo Policji w III Mistrzostwach Polski Policji wśród kobiet, Mistrzostwo IPA wśród kobiet. W klasyfikacji generalnej, w której rywalizowało blisko 700 osób zajęła 3 miejsce w kat. K30, co jest ogromnym osiągnięciem, jak na osobę amatorsko zajmującą się sportem. Utrzymanie dobrej formy zawdzięcza regularnym treningom z Chełmską Grupą Triathlonu i współpracą z Chełmskim Parkiem Wodnym.