Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca znęcania się nad zwierzętami zatrzymany

Data publikacji 12.06.2019

Lublinieccy policjanci zatrzymali 67-latka, który odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna był poszukiwany od 7 czerwca br. W trakcie interwencji na terenie jego gospodarstwa mundurowi ujawnili 13 padłych zwierząt. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 czerwca br. policjanci z komendy w Lublińcu otrzymali zgłoszenie o fetorze dochodzącym z jednego z gospodarstw w Boronowie. Na miejsce skierowano dzielnicowego. Na widok umundurowanego policjanta właściciel nieruchomości uciekł z terenu posesji, wykorzystał do tego tylne wyjście z posesji. W wyniku sprawdzenia gospodarstwa ujawniono łącznie 13 padłych zwierząt - byków i świń, z czego część znajdowała się w stanie częściowego rozkładu. Na miejsce wezwane zostały służby weterynaryjne, a policjanci przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody.

Właściciel zwierząt przez kilka dni był poszukiwany. W czynnościach poszukiwawczych uczestniczyli policjanci i strażacy. 67-latek został odnaleziony w dniu 11 czerwca br. na terenie Boronowa. Został zatrzymany, a w najbliższym czasie będzie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, gdzie usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Na zdjęciu zatrzymany mężczyzna prowadzony przez policjanta do policyjnej celi
  • policjanci szukają mężczyzny na łące i w lesie
  • Na zdjęciu dowódca akcji poszukiwawczej za mężczyzną na łące, na skraju lasu
  • policjant w trakcie poszukiwań na łące, na skraju lasu
  • radiowóz i wozy policyjne biorące udział w poszukiwaniach mężczyzny
Powrót na górę strony