Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził 152 km/h w obszarze zabudowanym. Wykroczenie nagrał policyjny wideorejestrator

Data publikacji 12.06.2019

Policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu marki Porsche Panamera, który ponad dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mundurowi zarejestrowali wykroczenie policyjnym wideorejestratorem. Za nadmierną prędkość mężczyzna został ukarany grzywną, otrzymał punkty karne oraz utracił uprawnienia na okres 3 miesięcy.

Bardzo często kierowcom wydaje się, że jadąc szybko, zaoszczędzą dodatkowe kilka minut. Co się stanie, jeśli dojdzie do zdarzenia drogowego? W najlepszym wypadku uszkodzone zostaną auta, w najgorszym – życie może stracić sam kierowca, jego pasażerowie albo inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Rybnika każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Podczas jednej z takich kontroli na ulicy Żorskiej w Rybniku, rybniccy policjanci zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca obszarze zabudowanym, na trasie Rybnik — Żory, pędził z prędkością 152 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą samochody marki Porsche Panamera siedział 44-letni mieszkaniec Żor. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto zostało wdrożone postępowanie mandatowe, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych.

(KWP w Katowicach / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.07 MB)

Powrót na górę strony