Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni wywiadowcy odzyskali auto warte 130 tys. zł

Data publikacji 12.06.2019

Wrocławscy policjanci odzyskali bmw warte 130 tys. zł. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy weszli w jego posiadanie w wyniku przestępstwa. Dodatkowo, kierujący tym pojazdem miał przy sobie narkotyki oraz sfałszowane dokumenty. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policyjni wywiadowcy podczas patrolowania rejonu wrocławskich Krzyków zatrzymali do kontroli kierującego osobowym bmw. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że samochód którym podróżowało dwóch mężczyzn, może pochodzić z przestępstwa. Nie mylili się.

Podczas czynności przeprowadzanych przez policjantów, okazało się, że auto widnieje w policyjnych systemach jako pojazd utracony przez prawowitego właściciela, w wyniku przestępstwa przywłaszczenia na terenie Torunia.

Dodatkowo, mężczyźni którzy znajdowali się w pojeździe, mieli na swoim koncie inne przestępstwa. W kieszeni 37-letniego kierowcy, policjanci ujawnili dowód osobisty, który nie należał do niego, a w mieszkaniu na terenie Wrocławia, dodatkowo sfałszowany dokument tożsamości, telefony komórkowe oraz opakowanie z kilkoma porcjami kokainy. Przy 39-letnim pasażerze samochodu ujawniono jeszcze banknoty obcych walut o równowartości kilku tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony