Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Mistrzostwa Świata FIFA U-20 już za nami

Data publikacji 12.06.2019

Wczoraj odbył się dziewiąty, ostatni mecz rozgrywany w ramach U-20 World Cup POLAND 2019. Na stadionie Arena Lublin podczas wszystkich meczów zasiadło blisko 67 tys. sympatyków sportu. Nad bezpieczeństwem zawodników, turystów i kibiców czuwali policjanci. Sportowe widowiska upłynęły w Lublinie w atmosferze piłkarskiej rywalizacji i bezpieczeństwa.

policjanci patrolujący okolice stadionu

policjant w  centrum dowodzenia

Lublin był jednym z miast gospodarzy, na Arenie Lublin rozegranych zostało 9 spotkań w ramach U -20 World Cup POLAND 2019. Myśląc o organizacji mistrzostw świata nie można zapomnieć o aspekcie bezpieczeństwa kibiców i turystów, którzy odwiedzili nasze miasto i lubelski stadion. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci, którzy do tego zabezpieczenia przygotowywali się od kilku miesięcy.

policjant z kibicami Ekwadoru

policjant w tle widać kibiców i stadion

Na trybunach „Areny Lublin” zasiadło prawie 67 tys. sympatyków sportu. Wzorem poprzednich mistrzostw UEFA Euro U21, do zabezpieczenia imprezy zaangażowani zostali policjanci ze wszystkich pionów. Główne zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa spoczywało na policjantach prewencji i ruchu drogowego. Łącznie 900 funkcjonariuszy zabezpieczało mecze, treningi, przejazdy zawodników. Dbaliśmy także o bezpieczeństwo w okolicach stadionu i na drogach dojazdowych do Areny Lublin.

policjant kierujący ruchem

policyjny eadiowóz eskortuje autokar z piłkarzami

W dniach, w których nie były rozgrywane mecze główne nasze działania skierowane były na miejsca cieszące się największym zainteresowaniem turystów, była to lubelska starówka i ścisłe centrum miasta. Wszystko oczywiście po to, by wszyscy czuli się w Lublinie bezpiecznie. I ten cel został przez nas osiągnięty.

R.L.R.

Zobacz galerię zdjęć>>>

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 19.49 MB)

Powrót na górę strony