Wyścig kolarski „Majka Days”

Dwudniowy wyścig kolarski „Majka Days” pod patronatem Medalisty Olimpijskiego Rafała Majki zgromadził na starcie ponad 1100 uczestników. Wśród zawodników nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy Policji, którzy łączą służbę z codziennymi treningami. W ramach wyścigu odbyły się Mistrzostwa Polski Policji w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas oraz wyścig ze startu wspólnego Grand Prix Policji „100 km na 100- lecie Policji”.

W wyścigu wzięła udział Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w składzie: mł. insp. Dariusz Zięba (Centralny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji „BOA”), podinsp. Szymon Sędzik (Komenda Miejska Policji w Lesznie), sierż. Izabela Kłosowska (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku), podkom. Anna Starzyńska (Komenda Powiatowa Policji w Pile), sierż. szt. Anna Kroner (Komenda Powiatowa Policji w Starachowicach), mł. asp. Paweł Szymański (Komenda Powiatowa Policji w Busku Zdroju), mł. asp. Karol Filipenko (Komenda Rejonowa Policji Warszawa I), st. sierż. Radosław Wasilewski (Komenda Miejska Policji w Zamościu) oraz sierż. Paweł Baranek (Wydział Wywiadowczo- Patrolowy Komendy Stołecznej Policji).

Tytuł Mistrzyni Polski w jeździe indywidualnej na czas wywalczyła Izabela Kłosowska, zajmując znakomite drugie miejsce w klasyfikacji Open wyścigu kobiet. Drugie miejsce zajęła Anna Kroner, brązowy medal zdobyła Anna Starzyńska.

Policjanci podczas jazdy indywidualnej na czas, rywalizowali na w dwóch kategoriach:M1- do 40 roku życia oraz M2- powyżej 40 roku życia. W młodszej kategorii mężczyzn nasz faworyt nie zawiódł.. Paweł Baranek pokonał trasę z największą prędkością, zdobywając tytuł Mistrza Polski. Srebrny medal wywalczył Radosław Wasilewski, na trzecim miejscu podium stanął Karol Filipenko. W kategorii M-2 zdecydowanie wygrał Dariusz Zięba zdobywając tytuł Mistrza Polski, drugie miejsce zajął Paweł Szymański, a trzecie Szymon Sędzik.

Drugi etap wyścigu był ekstremalnie wymagający z uwagi na górzystą trasę, na której mężczyźni mieli do przejechania niemal 80 km w temperaturze sięgającej 30º C. Paweł Baranek wyprzedził na trasie niemal 300 zawodników, zajmując 7 miejsce wśród wszystkich startujących zawodników, a tym samym zwyciężając w klasyfikacji policjantów. Podium uzupełnili Radosław Wasilewski i Karol Filipenko. W kategorii M-2 ponownie wygrał Dariusz Zięba, wyprzedzając na trasie mł. asp. Piotra Ścigałę (Komenda Miejska Policji w Częstochowie) oraz Pawła Szymańskiego.

Wyścig kobiet zdominowała prezentująca wyśmienitą formę Izabela Kłosowska.Wśród wszystkich startujących zawodniczek ponownie zajęła drugie miejsce, zdobywając tym samym pierwsze miejsce wśród policjantek. Drugie miejsce zajęła Anna Kroner, na najniższym stopniu podium stanęła sierż. szt. Katarzyna Mikoś (Komenda Miejska Policji w Krakowie).

Dwudniowa rywalizacja odbyła się na perfekcyjnie zabezpieczonej trasie wyścigu za co szczególne słowa uznania należą się policjantom Wydziału Ruchu Drogowego Małopolskiej Policji. W tym miejscu patron wyścigu, Medalista Olimpijski z Rio de Janeiro- Rafał Majka skierował szczególne podziękowania na ręce gen.insp. Jarosława Szymczyka, przekazując koszulkę z autografem, w barwach której odnosił największe sukcesy sportowe.

Warto dodać, że Reprezentacja Komendanta Głównego Policji w składzie: Dariusz Zięba, Paweł Baranek, Radosław Wasilewski i Paweł Szymański zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wyścigu na najdłuższym dystansie, w stawce ponad 300 zawodników.