Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Chrzanowa jadąc do pracy udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym

Data publikacji 13.06.2019

Wczoraj, wczesnym rankiem, st. sierż. Łukasz Piskorz, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, udzielił pierwszej pomocy seniorom, którzy zostali potrąceni w rejonie przejścia dla pieszych w miejscowości Chełmek.

Policjant, jadąc drogą krajową 780 do swojej macierzystej jednostki w Chrzanowie, gdzie jest dzielnicowym. W miejscowości Chełmek najechał na wypadek drogowy, w którym samochód osobowy potrącił starsze małżeństwo.

Policjant bez wahania zatrzymał swój samochód i ruszył z natychmiastową pomocą, której potrzebowali poszkodowani seniorzy. We wstępnej ocenie st. sierż. Łukasza Piskorza mężczyzna doznał niegroźnych obrażeń ciała. Gorzej sytuacja przedstawiała się z jego żoną, która nieprzytomna była zakleszczona pod samochodem.

Z pomocą policjantowi przybył strażak OSP Bieruń Stary Krzysztof Giel, który również zatrzymał się w miejscu wypadku, by pomóc poszkodowanym. Policjant i strażak wyciągnęli kobietę spod samochodu, ułożyli w pozycji bocznej bezpiecznej i monitorowali jej funkcje życiowe aż do czasu przybycia karetki pogotowia.

Oprócz fachowego zabezpieczenia miejsca wypadku, powiadomienia odpowiednich służb, udzielenia pierwszej pomocy, st. sierż. Łukasz Piskorz i strażak OSP Krzysztof Giel starali się zapewnić komfort psychiczny nie tylko pokrzywdzonym, ale także kierującemu samochodem.

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony