Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy na rynek nie trafiły narkotyki o wartości blisko 2,2 mln złotych

Policjanci z lubańskiej komendy wspólnie z celnikami i funkcjonariuszami straży granicznej prowadzili przeszukanie posesji, na której ujawniono linię produkcyjną metaamfetaminy. W tej sprawie zatrzymany został młody mężczyzna. Z zabezpieczonych substancji można by było otrzymać blisko 2500 porcji narkotyku. Ponadto z ujawnionej na miejscu płynnej zawiesiny wykazującej obecność metaamfetaminy, po odparowaniu pozostałoby blisko 18 kg gotowego środka odurzającego o wartości rynkowej około 2,2 mln złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubańskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu oraz zgorzeleckiej Służby Celno – Skarbowej brali udział  w działaniach, które doprowadziły do zlikwidowania linii produkcyjnej metaamfetaminy. Funkcjonariusze przeszukali zabudowania mieszkalne w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubań. Ujawniono tam urządzenia i przedmioty do wytwarzania metaamfetaminy tj. zawiesiny płynne, wagę elektryczną, płytę grzewczą, mieszadła,  pochłaniacz zapachów oraz liczne naczynia wykorzystywane w procesie produkcji. W budowlanych wiadrach funkcjonariusze ujawnili 28 litrów płynnej zawiesiny wykazującej po zbadaniu narkotestem obecność metaamfetaminy. Zabezpieczyli również gotowy produkt w postaci proszku w ilości, która pozwoliłaby na osiągnięcie blisko 2,5 tys. porcji narkotyku.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów wytwarzania i posiadania narkotyków w znacznej ilości. Sąd Rejonowy w Lubaniu na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego 28-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Z opinii ekspertów wynika, że z 28 litrów ujawnionej substancji, po odparowaniu można by było otrzymać 18 kg metaamfetaminy o szacunkowej wartości blisko 2,2 mln złotych.

(KWP we Wrocławiu /kp)

 

  • Naczynia ujawnione na miejscu zdarzenia
  • Zabezpieczone narkotyki na miejscu zdarzenia
  • policjanci prowadzą zatrzymanego mężczyznę
  • Zabezpieczone prekursory podczas przeszukania pomieszczeń
Powrót na górę strony