Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Boguszowa-Gorc uratowali mężczyznę

Data publikacji 13.06.2019

Dzięki szybkim działaniom funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo. Pomimo iż mężczyzna nie chciał przekazać pracownikowi Centrum Ratownictwa Medycznego informacji, gdzie się znajduje, policjanci odnaleźli rannego w piwnicy jednego z budynków, udzielili mu pierwszej pomocy i ostatecznie przekazali wezwanemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego.

33-letni mężczyzna około godziny 14:00 telefonicznie poinformował Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że zamierza popełnić samobójstwo i właśnie podcina sobie żyły. Nie podał jednak aktualnego miejsca pobytu. Dla zaalarmowanych o zdarzeniu i zaangażowanych w akcję poszukiwawczą funkcjonariuszy liczyła się każda sekunda. Najcenniejsze w takim przypadku jest przecież ludzkie życie. Wstępne ustalenia doprowadziły policjantów na jedną z ulic w Boguszowie-Gorcach. Tam też funkcjonariusze w piwnicy jednego z budynków znaleźli rannego mężczyznę. Posiadał on rany cięte nadgarstka, co stwarzało realne zagrożenie dla jego życia.

Boguszowscy policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy medycznej i wezwali zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł zdesperowanego 33-latka do szpitala. Jak się chwilę później okazało mieszkaniec Boguszowa - Gorc był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów jego życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Powrót na górę strony