Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dodatkowe patrole policyjne w Sopocie - podpisano porozumienie

Data publikacji 13.06.2019

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski i Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin wraz z Prezydentem Miasta Sopotu Jackiem Karnowskim podpisali porozumienie oraz umowę w sprawie zorganizowania dodatkowych patroli policyjnych na terenie kurortu. Jest to kontynuacja wieloletniej i owocnej współpracy Policji z samorządem. Już od 24 czerwca br. o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów zadba więcej patroli policyjnych.

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski  i Komendant Miejski Policji w Sopocie insp. Piotr Bolin wraz z Prezydentem Miasta Sopotu Jackiem Karnowskim podpisali porozumienie oraz umowę w sprawie zorganizowania dodatkowych patroli policyjnych na terenie kurortu.

Dzięki podpisanemu Porozumieniu miasto współfinansuje utrzymanie 10 policjantów skierowanych w ramach adaptacji zawodowej do pełnienia służby na terenie Sopotu. Dodatkowo w ramach podpisanej Umowy prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapewnił wyżywienie i zakwaterowanie dla kolejnych 10 policjantów delegowanych do pełnienia służby w sezonie letnim na terenie miasta.

Troska władz samorządowych miasta w kwestiach bezpieczeństwa poprzez bezpośrednie wsparcie działań sopockiej Policji pozwala na realizację stwierdzenia, że "Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa". Podpisane porozumienie oraz umowa to kontynuacja wieloletniej i owocnej współpracy Policji z samorządem. Już od 24 czerwca br. o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzających Sopot zadba więcej patroli policyjnych.

  • Komendant wojewódzki wraz z prezydentem Sopotu podpisuje porozumienie
  • Komendant wojewódzki udziela wywiadu
  • Komendant z Sopotu udziela wywiadu
Powrót na górę strony