Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gala finałowa projektu „Mały Ratownik”

Data publikacji 14.06.2019

W Głubczycach maluchy już wiedzą jak pomóc dorosłemu kiedy takiej pomocy potrzebuje. Właśnie podsumowano program profilaktyczny pn. „Mały Ratownik”. Na gali obecny był m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta, Wicestarosta głubczycki Pani Anita Juchno, przedstawiciele służb mundurowych oraz zaproszeni goście. Wydarzenie to było zwieńczeniem blisko 3 miesięcznych działań podczas których, dzieci uczyły się pierwszej pomocy.

13 czerwca br. zakończyła się I edycja projektu „Mały Ratownik”. Miała ona na celu naukę najmłodszych mieszkańców powiatu głubczyckiego udzielania pierwszej pomocy i odnajdywania się w sytuacjach zagrażających życiu. Przez 3 miesiące policjanci wraz z strażakami, ratownikami medycznymi oraz pozostałymi partnerami odwiedzili w sumie 7 przedszkoli na terenie całego powiatu. Podczas spotkań dzieci mogły dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo przeprowadzić masaż serca, jakich informacji udzielić dzwoniąc na nr alarmowy 112. Prowadzący akcję nie zapomnieli też o zbliżających się wakacjach, a co za tym idzie o przekazaniu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa nad wodą czy na placach zabaw.


Podczas gali wręczono nagrody dla osób, które brały udział w konkursie na logo „małego ratownika”. Każde z przedszkoli otrzymało miasteczko ruchu drogowego oraz znaki i sygnały drogowe do dalszej edukacji, ufundowane przez sponsorów projektu. Całą uroczystość uświetniały występy „małych ratowników”, które na tą okoliczność przygotowały specjalny pokaz. Dzieci demonstrowały swoje umiejętności nabyte podczas spotkań ze służbami. Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Głubczycach nadkom. Piotr Smoleń, zapewnił, że w związku z bardzo dobrym odbiorem, planowana jest już druga edycja tego przedsięwzięcia.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Opolu - nadinsp. Jarosław Kaleta, Wicestarosta głubczycki Pani Anita Juchno, Komendant Powiatowy Policji nadkom. Piotr Smoleń, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, dyrekcja szpitala powiatowego w Głubczycach, dyrekcje szkół, oraz wszystkie osoby, które przyczyniły się do realizacji „małego ratownika”.

  • Na pierwszym planie siedzi komendant wojewódzki opolskiej policji, w tle policjanci z KWP w Opolu i goście gali
  • nadinsp. Jarosław Kaleta przemawia na scenie
  • Obok siebie komendant KPP Nysa nadkom. Piotr Smoleń i nadinsp. Jarosław Kaleta
  • Obok siebie stoją laureaci i komendanci
  • dzieci na scenie prezentujące swoje przedstawienia. W środku kadru przebrani za policjanta i policjantkę
  • Osoby zaangażowane e projekt, dzieci i policjanci stoją obok siebie na scenie
  • Uczestnicy gali finałowej - widownia
  • dziecko odgrywa scenę z przedstawienia - w przebraniu biedronki prowadzi masaż serca na fantomie
  • oficer prasowy głubczyckiej policji udziela informacji mediom
Powrót na górę strony