Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła na czas, policjanci uratowali tonącego

Data publikacji 14.06.2019

Po sprawnej akcji reanimacyjnej policjantów - asp. szt. Bartosza Bednarczyka i sierż. szt. Piotra Tomaszewskiego z Komisariatu Policji w Darłowie udało się przywrócić czynności życiowe 33 – latka, który topił się w morzu.

Dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w morzu w Darłówku topił się mężczyzna. Informację o zdarzeniu usłyszał także pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu w Darłowie asp. szt. Bartosz Bednarczyk, który natychmiast z sierż. szt. Piotrem Tomaszewskim – policjantem Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego udali się na miejsce zdarzenia, oddalone o kilka kilometrów od komisariatu.

Policjanci pierwsi z powiadomionych służb pojawili się na miejscu. W odległości około 50 metrów od falochronu zauważyli w wodzie osobę, która nie dawała oznak życia. Policjanci wyciągnęli 33 – latka na brzeg. Pomagali przy tym dwaj przypadkowi mężczyźni, z których jeden nieopodal przepływał skuterem wodnym.

Policjanci zaraz po tym rozpoczęli akcję reanimacyjną, która trwała prawie 20 minut.

Po tym w akcji ratowniczej pomogli funkcjonariusze z jednostki ratowniczo – gaśniczej z Darłowa oraz ratownicy medyczni. W finale udało się przywrócić czynności życiowe 33 – latka, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

 

 

mł. asp. Kinga Warczak

Powrót na górę strony