Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na fali zwycięstwa reprezentacji Polski

Data publikacji 14.06.2019

Dzień po spektakularnym zwycięstwie Polski nad Izraelem, 11 czerwca 2019 roku, także na Stadionie Narodowym, na zaproszenie Prezesa Zarządu Spółki PL.2012+ został rozegrany II Turniej o Puchar Prezesa PGE Narodowy. W zawodach rywalizowały siedmioosobowe drużyny reprezentujące Ministerstwo Sportu i Turystyki na czele z Panem Ministrem Witoldem Bańką, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Kancelarię Prezydenta RP, Polski Związek Piłki Nożnej oraz oczywiście polską Policję. W Turnieju uczestniczyły również ikony piłki nożnej, do których zaliczają się piłkarze, jak Marek Citko i Wojciech Kowalewski.

Na boisku walka była bardzo zacięta, ale rywalizacja przebiegała w duchu fair-play. Zwycięzcami Turnieju została już po raz drugi reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej mężczyzn pokonując wszystkich rywali bez straty bramek.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych przy światłach reflektorów Stadionu Narodowego na zaproszenie Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja nasi zawodnicy zmierzyli się  w meczu pokazowym z drużyną najlepszych piłkarzy, reprezentujących Komendę Stołeczną Policji. W tej rywalizacji zawodnicy prowadzeni przez Andrzeja Kuczyńskiego okazali się niepokonani i z wynikiem 3:0 zeszli  z murawy. Mecz zakończył się pamiątkowym zdjęciem obu reprezentacji.

Dobra passa naszych zawodników utrzymuje się już od dłuższego czasu. Dwa tygodnie wcześniej, 24 maja 2019 roku, reprezentacja polskiej Policji  w piłce nożnej uczestniczyła w II Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Nożnej im. podkom. Mariusza Koziarskiego, objętym honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. Rozgrywki odbywały się aż na czterech boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Na wyjeździe nasi zawodnicy pokazali swoje umiejętności piłkarskie i byli niepokonani zdobywając puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji.

W trakcie ceremonii uhonorowania uczestników zawodów selekcjoner naszej reprezentacji, Pan Andrzej Kuczyński przekazał zdobyty puchar najlepszej drużynie wśród Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji, którego funkcjonariuszem był właśnie „Kozi”.

Sukcesy naszych zawodników napawają optymizmem, ale także nakłaniają zawodników do dalszej pracy nad techniką i kondycją oczywiście zaraz po nałożonych przez przełożonych  zadaniach służbowych.

Już bowiem 27 lipca 2019 roku podczas obchodów 100. rocznicy powstania Policji Państwowej reprezentacja polskiej Policji  zmierzy się na stadionie „AGRYKOLA” przy ul. Myśliwieckiej 9 w Warszawie w meczu z funkcjonariuszami Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Wszystkich miłośników sportu, w szczególności funkcjonariuszy i pracowników  Policji  zapraszamy wraz z rodzinami do kibicowania naszej drużynie.

Skład zwycięskiej drużyny na PGE NARODOWY:

1. asp. Rafał Gnap, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

2. podkom. Patryk Cisewski, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

3. sierż. szt. Piotr Pukłacki, Komenda Miejska Policji w Toruniu

4. st. sierż. Łukasz Pierzyński, III Komisariat Policji KMP w Łodzi

5. st. sierż. Krzysztof Stachlewski, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

6. st. sierż. Piotr Świerczyński, Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

7. st. sierż. Maciej Watkowski, Komenda Powiatowa Policji w Żurominie

8. st. sierż. Kamil Rupacz, Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

9. st. sierż. Kacper Wrzask, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

10. sierż. Mateusz Orzechowski, Komenda Powiatowa Policji w Nowym Sączu

11. sierż. Dawid Ponitka, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

12. sierż. Mateusz Stajer, Komenda Miejska Policji w Gliwicach

13. sierż. Daniel Pietrycha, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

14. post. Przemysław Kwaśniewski, Komenda Miejska Policji w Gliwicach

15. post. Michał Chrabąszcz, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

16. post. Daniel Malina, Oddział Prewencji Policji w Warszawie

(Gabinet KGP/ mw)

 • Zdjęcie przedstawia Reprezentację Komendanta Głównego Policji w Piłce nożnej przed meczami w turnieju o puchar Prezesa PGE Narodowy.
 • Zdjęcie przedstawia 5 piłkarzy rywalizujących w sytuacji podbramkowej.
 • Zdjęcie przedstawia kilku piłkarzy rywalizujących w meczu.
 • Zdjęcie przedstawia zawodników drużyny Policji obserwujących zmagania na boisku oraz czekających w gotowości do zmiany kolegi z drużyny.
 • Zdjęcie przedstawia zawodnika z nr 20, który pokonał bramkarza przeciwników zdobywając bramkę dla Reprezentacji KGP.
 • Zdjęcie przedstawia zawodnika z nr 11 składającego się do oddania strzału.
 • Zdjęcie przedstawia rywalizujących piłkarzy w sytuacji podbramkowej w której kapitan reprezentacji oddał strzał.
 • Zdjęcie przedstawia drużynę Komendanta Głównego Policji z przedstawicielami drużyny Ministerstwa Sportu i Turystyki m.in. Minister Witold Bańska Oraz były piłkarz Reprezentacji Polski Marek Citko.
 • Zdjęcie przedstawia piłkarzy cieszących się po odebraniu pucharu za zajęcie 1 miejsca w turnieju.
 • Zdjęcie przedstawia piłkarza, który upada na murawę po oddaniu strzału z przewrotki.
 • Zdjęcie przedstawia piłkarzy rywalizujących w meczu Reprezentacja Komendanta Głównego Policji kontra drużyna Komendy Stołecznej Policji.
 • Zdjęcie przedstawia piłkarzy Reprezentacji Komendanta Głównego Policji oraz drużynę Komendy Stołecznej Policji.
Powrót na górę strony