Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upał może zabić. Pamiętaj, życie Twojego dziecka zależy od Ciebie!

Data publikacji 17.06.2019

Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Temperatura w rozgrzanym aucie może sięgnąć nawet 60 stopni. Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć jest Policja.

Nigdy nie zostawiajmy dziecka i zwierzęcia samego w aucie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym samochodzie może sięgać nawet 60 stopni. Wystarczy kilka minut, aby mogło dojść do tragedii. Uchylona w pojeździe szyba w upalne dni wcale nie poprawia temperatury panującej wewnątrz samochodu. Tak samo jak parkowanie w cieniu obniża ją tylko o kilka stopni. Każdy kto w gorący dzień zobaczy dziecko czy zwierzę zamknięte w samochodzie natychmiast powinien zareagować, powiadomić Policję dzwoniąc na alarmowy numer 112. Liczy się każda minuta - każda jest bardzo cenna. W sytuacji kiedy widzimy, że dziecko znajdujące się w samochodzie nie może czekać na pomoc służb, nie bójmy się sami podejmować działań ratowania życia dziecka. Wystarczy chwila, by wydarzyła się tragedia. Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w samochodzie na pełnym słońcu stwarza zagrożenie dla utraty życia.

Pamiętaj, nigdy nie zostawiaj dziecka czy też zwierzęcia samego w aucie, nawet jeśli zamierzamy oddalić się od niego tylko o kilka metrów, tylko na chwilę! Ta chwila może kosztować utratę życia!

 

Źródło: st. sierż. Aleksandra Jaszczuk

Komenda Powiatowa Policji w Żaganiu

 

 

Powrót na górę strony