Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na podwójnym gazie kierował walcem drogowym

Data publikacji 17.06.2019

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 57-letni mieszkaniec Sulejowa, który w miejscowości Libiszów w powiecie opoczyńskim, jeździł po ulicach walcem drogowym, uszkadzając przy tym samochód osobowy oraz ogrodzenie posesji. Pijanego kierowcę na miejscu zdarzenia ujął mieszkaniec powiatu opoczyńskiego. Dziękujemy za wzorową postawę i poinformowanie służb o nietrzeźwym kierowcy. 57-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

16 czerwca 2019 roku, około godziny 14.00, dyżurny opoczyńskiej komendy policji, za pośrednictwem CPR otrzymał zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego walcem drogowym.

Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili, że 57-letni pracownik jednej z firm wykonujących prace przy remontowanej trakcji kolejowej mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie, jeździł ulicami Libiszowa walcem drogowym, uszkadzając przy tym ogrodzenie posesji, którego jedno z upadających przęseł uszkodziło zaparkowany obok samochód osobowy.

Policjanci ustalili także, że 57-latek aktywny do 2020 roku, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący otrzymał mandat karny. Natomiast za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Walec drogowy został przekazany kierownikowi firmy, która wykonuje tam roboty drogowe.

(KWP w Łodzi / kp)

 

Powrót na górę strony