Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci reanimowali kobietę, która została przygnieciona przez pojazd

Data publikacji 17.06.2019

45-letnia mieszkanka gminy Nowa Wieś Lęborska zawdzięcza życie policjantom, ale również swojej 14-letniej córce i sąsiadce. Dziewczynka wezwała pomoc na nr 112, a policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia, reanimowali nieprzytomną kobietę. Po przywróceniu jej tętna i oddechu, kobieta została przetransportowana do szpitala. Jej życiu obecnie nic nie zagraża.

Policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (nr 112) o zdarzeniu z pojazdem w jednej z miejscowości na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Zgłaszającą była 14-letnia dziewczynka, która zawiadomiła, iż jej mama została przyciśnięta do garażu przez staczające się auto i straciła przytomność. Policjanci natychmiast udali się we wskazany adres i już po kilku minutach byli na miejscu. Po dojechaniu na miejsce jako pierwsza służba zastali na posesji pojazd z uruchomionym silnikiem i z uchylonymi drzwiami od strony kierowcy. Pojazd skierowany był przodem w wiatę garażową. Swoją lewą stroną pojazd opierał się o ścianę garażu. W pojeździe, na fotelu kierowcy znajdowała się przygnieciona drzwiami kobieta. Poszkodowana była nieprzytomna i nie reagowała na bodźce zewnętrzne. Policjanci szybko wypchnęli pojazd do tyłu, aby dostać się do poszkodowanej i uwolnić ją z zakleszczonego pojazdu. Następnie natychmiast przystąpili do resuscytacji i po kilku minutach udało się im przywrócić funkcje życiowe kobiety. Po chwili na miejsce dotarła straż pożarna oraz pogotowie, którym policjanci przekazali poszkodowaną. W trakcie zdarzenia pomocy udzielała również sąsiadka poszkodowanej kobiety, która na miejsce została zawołana przez dziewczynkę.

 

Błyskawiczne, profesjonalne i zdecydowane działanie policjantów wydziału ruchu drogowego lęborskiej policji, którzy znaleźli się jako pierwsi na miejscu zdarzenia, ale również opanowaniu dziewczynki i pomocy jej sąsiadki uratowało 45-latce życie. W takich sytuacjach każda minuta opóźnienia udzielania pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie zmniejsza jej szanse na przeżycie. Poszkodowana kobieta została szybko przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie doznała poważniejszych obrażeń.

Powrót na górę strony