Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklem, bez uprawnień, 82 kilometry na godzinę za szybko. Sprawa kierującego trafi do sądu

Data publikacji 17.06.2019

Ponad 82 kilometry na godzinę szybciej niż jest to dopuszczalne w terenie zabudowanym poruszał się motocyklem 41-letni mieszkaniec Świebodzina. Kierujący hondą mężczyzna w miejscowości Chociule jechał z prędkością kilometrów na godzinę. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania motocyklem. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia, a jego pojazd został odholowany na strzeżony parking.

Prędkość jako jeden z czynników będących najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych wynikać może z braku wyobraźni kierującego. W przypadku przekroczenia prędkości drastycznie zwiększamy odległość jakiej potrzebujemy, aby się zatrzymać oraz zmniejszamy czas, jaki mamy na reakcję. W przypadku poruszania się z bardzo dużą prędkością praktycznie niwelujemy możliwość uniknięcia zdarzenia licząc na łut szczęścia. Szczególnie niebezpieczne są takie zachowania w przypadku poruszania się po terenie zabudowanym. Tu z różnych posesji mogą wyjeżdżać pojazdy czy wyjść piesi. Dlatego funkcjonariusze w takich miejscach regularnie kontrolują prędkość kierowców.

W sobotę (15 czerwca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ze Świebodzina w miejscowości Chociule na terenie gminy Świebodzin kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący na motocyklu. Wynik pomiaru był zaskakujący nawet dla policjantów. Kierujący hondą 41-latek przez obszar zabudowany jechał ponad 80 kilometrów na godzinę szybciej niż jest to dopuszczalne. Wynik pomiaru to 132 kilometry na godzinę na ograniczeniu do 50.

Po zatrzymaniu do kontroli kierującego okazało się iż amator jazdy motocyklem nie ma do tego wymaganych uprawnień. W tej sytuacji policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali wobec mężczyzny wniosek o ukaranie do sądu. Kierującemu zostało również zatrzymane prawo jazdy. Motocykl, którym poruszał się kierujący odholowano na strzeżony parking.

 

sierżant sztabowy Marcin Ruciński

Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Powrót na górę strony