Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odznaczony za wieloletnie oddawanie krwi

Data publikacji 18.06.2019

Kom. Krystian Denes – na co dzień pełniący służbę w wydziale kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Brzegu – został wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Funkcjonariusz dotychczas oddał 34 litry krwi i zachęca innych, by w ten sposób przyczynili się do ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

W Urzędzie Wojewódzkim w Opolu w sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odbyła się uroczystość odznaczenia mieszkańców Opolszczyzny, którzy dla ratowania życia i zdrowia innych oddali co najmniej 20 litrów krwi. Wśród odznaczonych jest funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu kom. Krystian Denes. Funkcjonariusz ma najrzadszą i najbardziej potrzebną grupę krwi 0 Rh – i przez blisko 20 lat oddał aż 34 litry.

Kom. Denes odznakę "Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu" otrzymał z rąk Pani Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu dr n. med. Iwony Rajca-Biernackiej.

Nasz kolega, swoją postawą, zachęca wszystkich do tego, by oddawać krew i w ten sposób pomagać chorym i poszkodowanym w różnych wypadkach.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • Wyróżnieni odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • Wyróżnieni odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • Wyróżnieni odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • wyróżnieni odznaką Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • odznaka Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu
  • kom. Krystian Denes
Powrót na górę strony