Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 3 kg narkotyków

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków. Do sprawy zatrzymane zostały dwie osoby – które wpadły w zasadzkę przygotowaną przez funkcjonariuszy. Na wniosek funkcjonariuszy oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował 53-letniego mężczyznę. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. Kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co grozi kara nawet do 3 lat więzienia. Postępowanie prowadzi KPP w Oleśnicy.

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od jakiegoś czasu rozpracowywali operacyjnie grupę osób, która prawdopodobnie zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków na terenie Oleśnicy i okolic. Gdy ustalili miejsce przechowywania narkotyków oraz pojazd, jakim poruszają się podejrzewane osoby, zorganizowali zasadzkę. Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 53-letni mieszkaniec Oleśnicy, a pasażerką była 49-letnia kobieta. W trakcie sprawdzania samochodu funkcjonariusze ujawnili znaczną ilość środków odurzających. Wśród nich była marihuana, kokaina i tabletki MDMA (będące pochodną amfetaminy).

Następnie policjanci przeszukali miejsca zamieszkania zatrzymanej pary. Tam policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejną porcję takich samych narkotyków. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 3 kg marihuany, 40 g kokainy, około 70 porcji amfetaminy i tabletki MDMA. Jak ocenili policyjni specjaliści czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to prawie 200 tys. złotych.

Zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów posiadania znacznej ilości narkotyków 53-latkowi. Na tej podstawie i na wniosek policjantów oraz prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Teraz grozi mężczyźnie kara do 10 lat więzienia. Ponadto 49-letnia kobieta usłyszała zarzut posiadania narkotyków, za co może zostać skazana na 3 lata więzienia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • Zabezpieczone narkotyki w worku
  • Zabezpieczone narkotyki w worku na rozłożonych na kartonach
  • Znalezione przez policjantów papierosy, marihuana i telefony
  • Worek marihuany leżący na podłodze, obok dwa noże telefon i banknoty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.57 MB)

Powrót na górę strony