Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrody dla policyjnych „wodniaków”

Data publikacji 18.06.2019

W Komisariacie Wodnym Policji w Krakowie 17 czerwca br. w godzinach popołudniowych odbyła się uroczystość wręczania nagród 12 funkcjonariuszom tej jednostki za działania ratownicze na wodach Małopolski podczas majowej powodzi. Na spotkanie z funkcjonariuszami przyjechał pan Piotr Ćwik Wojewoda Małopolski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Wojewoda w imieniu ministra, oraz swoim podziękował policjantom za trud włożony w walkę z żywiołem wodnym, jak i wszelkie działania mające na celu ratowanie ludzi oraz mienia.

Przypomnijmy: Policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie, którzy na co dzień monitorują pod kątem bezpieczeństwa krakowski odcinek Wisły, w te dni mieli pełne ręce roboty. Funkcjonariusze kilkakrotnie ratowali jednostki pływające, które zrywały się z cum i dryfowały w kierunku pobliskich mostów, zagrażając przęsłom. 24 maja br. udało się im rozdzielić i bezpiecznie przeprowadzić pod filarami mostu Dębnickiego 4 tramwaje wodne, które bezwładnie znosiła rzeka. Kilka dni później, w ten sam sposób ratowali kolejne dwa tramwaje wodne, a innym razem zabezpieczali motorówki, które zerwały się z przystani. Z uwagi na wysoki poziom wody w Wiśle, a także częściowe zalanie brzegów i wałów bardzo dużo drzew zostało podmytych i spływało wraz z nurtem Wisły. Policjanci komisariatu wodnego monitorowali lustro wody pod kątem ujawniania dużych konarów i spławiali je w sposób kontrolowany w kierunku brzegu, gdzie były przywiązywane linami przez żołnierzy oraz strażaków.

Wojewoda Małopolski wręczył 8 policjantom nagrody pieniężne od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, natomiast Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie uhonorował nagrodami 4 kolejnych policjantów, którzy podczas stanu powodziowego „walczyli” o nowo budowany most kolejowy łączący Zabłocie z Kazimierzem.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • 8 policjantów komisariatu wodnego stoi na pomoście naprzeciwko Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta
  • 8 policjantów komisariatu wodnego stoi na pomoście
  • Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik gratuluje policjantom
  • Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta gratuluje policjantom
  • Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta gratuluje policjantom
  • na zdjęciu Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i nadinspektor dr Krzysztof Pobuta gratulują policjantom
Powrót na górę strony